Stalowe konstrukcje hal to rozwiązanie, które spotyka się z coraz powszechniejszym zainteresowaniem inwestorów, potrzebujących dodatkowej powierzchni magazynowej, czy produkcyjnej.

W ostatnich latach takie rozwiązanie bardzo zyskało na popularności
i coraz częściej zastępuje obiekty budowane w tradycyjnej technologii żelbetowo-murowanej. Przemawia za tym szereg czynników, które można zestawić w kilka grup tematycznych. W internecie opublikowano sporo artykułów przedstawiających wady oraz zalety stalowych konstrukcji hal i zestawiających je z tradycyjnymi konstrukcjami hal murowanych. Choć sporo zostało już na ten temat powiedziane, chciałbym jednak w poniższym artykule w sposób przejrzysty i uporządkowany przedstawić najważniejsze moim zdaniem kwestie.

Oto główne czynniki, które powodują, że hale stalowe są rozwiązaniem coraz częściej wybieranym przez przedsiębiorców budujących zaplecze produkcyjne, handlowe,
czy magazynowe na potrzeby swoich firm.
Odpowiednio dobrana konstrukcja hali stalowej pozwoli na szybkie i łatwe stworzenie solidnej i niedrogiej powierzchni potrzebnej w każdej firmie.
Dodatkowo modułowość konstrukcji stalowych stwarza wiele możliwości, o których nie ma mowy w przypadku raz wybudowanego obiektu murowanego.